تبلیغات
حقوقی - اختلاف ما با اتحادیه مثل اختلاف دو برادر است

اختلاف ما با اتحادیه مثل اختلاف دو برادر است

نویسنده :اون
تاریخ:پنجشنبه 9 آبان 1387-01:03 ق.ظ

رییس هیات مدیره كانون وكلای دادگستری مركز با بیان این‌كه هیچ اختلافی با اتحادیه نداریم، تصریح كرد: گاهی در روش‌ها ممكن است اختلافاتی پیش بیاید اما در اصول هیچ مشكلی نداریم. ما هنوز خود را عضو اتحادیه می‌دانیم اما در حالت تعلیق هستیم تا این مشكلات خیلی خیلی جزیی را حل كنیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی ایسنا، محمد جندقی كرمانی پور در مصاحبه مطبوعاتی صبح چهارشنبه درباره عملكرد هیات مدیره كانون وكلای مركز گفت: هیات مدیره دوره بیست و پنجم از ۲۶ فروردین سال جاری كار خود را شروع كرد. در تبلیغات انتخاباتی هدف كسانی كه اكنون انتخاب شده‌اند این بود كه با سه قوه كشور به خصوص قوه قضاییه همكاری تنگاتنگی را داشته باشند و تا امروز فكر می‌كنم در این مدت كوتاه توانستیم این همكاری را داشته باشیم.

وی افزود: در این مدت جلسه‌ای با آقای آوایی رییس كل دادگستری استان تهران به همراه معاونانش در كانون وكلای دادگستری مركز داشتیم و مشكلات وكلای دادگستری با برخی شعب دادگستری را مطرح كردیم. متقابلا آوایی مشكلاتی كه قضات با برخی وكلا داشتند را مطرح كرد. در نهایت به این نتیجه رسیدیم كه آقای درخشان نیا از طرف دادگستری و آقای مدرس گیلانی از طرف هیات مدیره كانون مركز انتخاب شوند تا مسایل به این دو نفر اعلام شود و این دو نفر مسایل را صریح حل كنند و تا آنجایی كه من اطلاع یافتم جلسات آنها بسیار مفید بوده است.

رییس هیات مدیره كانون وكلای دادگستری مركز در ادامه اظهار كرد: وكلا در ورود به مجتمع‌های قضایی مشكلاتی را داشتند كه مطرح شد و همانجا از طرف آوایی موضوع مورد بررسی قرار گرفت تا مشكلات حل شود كه در اغلب مجتمع‌ها این اتفاق افتاد. همچنین مقرر شد در هر فصل هیات مدیره كانون مركز با آوایی و معاونانش جلسه مشتركی داشته باشند كه بنده و آوایی برای هماهنگی ارتباط فصلی تعیین شدیم. با این اتخاذ این تصمیم جلسه‌ای در فصل گذشته با حضور معاونان آقای آوایی و هیات مدیره كانون مركز برگزار شد و جلسه بعدی پاییز خواهد بود.
برای تحقق یك دادرسی عادلانه با قوه قضاییه همكاری می‌كنیم

جندقی در ادامه با اشاره به جلسه‌ای كه با مرتضوی دادستان تهران برگزار شد، عنوان كرد: در این جلسه مذاكراتی در زمینه مشكلات وكلا و قضات و نحوه همكاری ما در جهت ایجاد دادرسی عادلانه انجام شد و این رفت و آمد ادامه دارد و ادامه خواهد داشت. ما معتقدیم یك كانون وكلای قوی زمانی تحقق می‌یابد كه یك دادگستری قوی در كنارش باشد و ما تلاش می‌كنیم تا در جهت تحقق یك دادرسی عادلانه با قوه قضاییه همكاری كنیم.

وی در ادامه گفت: هم چنین جلسه‌ای با اعضای كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی داشتیم. مذاكرات مفصلی انجام شد درباره این‌كه چرا مجلس شورای اسلامی از امكانات معنوی كانون وكلای دادگستری و اساتید برجسته حقوق استفاده شایسته نمی‌كند كه در آنجا قرار شد نسخه‌ای از لوایحی كه به كمیسیون قضایی مجلس ارسال می‌شود به كانون وكلا هم داده شود و ما آنرا به كمیسیون تدوین قوانین یا سایر كمیسیون‌های كانون وكلا ارجاع می‌كنیم و نظرمان را به نمایندگان مجلس ارایه می‌دهیم.


نظر كانون درباره لایحه حمایت خانواده آماده ارسال به مجلس است

رییس كانون وكلای مركز خاطرنشان كرد: ۱۰ روز بعد از این جلسه ۱۲ لایحه از مجلس برای ما ارسال شد كه از جمله آن لایحه خانواده بود كه برای بررسی به چند نفر از اعضای كانون داده شد از جمله خانم ارفع نیا، خانم كیهان نیا و آقای ریاحی كه آنها لایحه را بررسی كردند و نظراتشان را ارایه كردند كه آماده ارائه به مجلس است.

وی گفت: لایحه قانون مجازات اسلامی را نیز در اختیار آقایان نوربها ، آزمایش و طاهری قرار دادیم و لوایح خود را به كمیسیون تدوین قوانین ارسال كردیم تا آنرا بررسی كنند و نظراتشان را ارایه دهند.

رییس كانون وكلای مركز با بیان این‌كه می‌توانیم ظرفیت‌های علمی كانون را از این طریق به مجلس ارایه دهیم، عنوان كرد: مجلس بداند كه در كانون افراد نخبه‌ای وجود دارند كه می‌توانند یار و مددكار آنها باشند و نظریات ما در فضای آزاد و بدون هیچ فشار و جبری داده می‌شود. این تعامل با كمیسیون قضایی مجلس موجب شد جناب آقای شاهرخی رییس كمیسیون تمامی اعضای هیات مدیره را برای افطار دعوت كردند و ما هم متقابلا چنین كاری را انجام دادیم.

جندقی به ارتباط كانون وكلای مركز با دولت احمدی نژاد اشاره كرد و گفت: از طریق معاون حقوقی وزیر دادگستری ارتباطاتی را با دولت احمدی نژاد داشتیم كه در خصوص یك لایحه از ما نظر خواستند و ما اظهارنظرمان را برای آنها ارسال كردیم.

هم چنین با رحیمی اصفهانی، معاون حقوقی معاونت حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری در زمینه اصلاح قانون صندوق حمایت و بازنشستگی وكلا كه آیین نامه آن در سال ۷۸ توسط هیات وزیران تصویب شد مذاكراتی را انجام دادیم و خواستار تبصره این آیین‌نامه شدیم.

وی ادامه داد: در زمینه‌ی ارتباطات بین‌المللی در فاصله‌ی زمانی شش ماه جلسات بسیار خوبی با دادستان ونیز و رییس كانون وكلای ونیز و تعدادی از قضات و وكلای ونیز داشتیم كه بسیار خوب بود و آنها وقتی وضعیت كار كانون وكلای مركز را دیدند به خصوص اداره‌ی معاضدت را به آنها نشان دادیم موجب تعجب آنها شد. همچنین سه نفر از كمیسیون حقوق بشر اروپا به ایران آمدند و جلسه‌ای در زمینه‌ی حقوق بشر داشتند كه جلسه‌ی بسیار خوبی بود و هنگامی كه به اینجا می‌آمدند به خاطر تبلیغات مسموم تصور نمی‌كردند كانون وكلا نهادی مستقل باشد.

رییس كانون وكلای مركز با بیان این‌كه نزدیك ۷۰ سال است عضو كانون بین‌المللی وكلا هستیم، گفت: در سال ۱۹۴۷ كه اساسنامه‌ی كانون بین المللی در نیویورك تنظیم می‌شد سه نفر از كانون مركز حضور داشتند كه یكی از آنها مرحوم مجیدی بود كه از اولین اعضای IBA محسوب می‌شد.

وی گفت: مقر IBA در لندن است. نزدیك به ۱۳۰ كانون با بیش از ۵ میلیون وكیل عضو آن هستند.

جندقی در ادامه خاطرنشان كرد‌: از سال ۱۳۷۶ كه انتخابات هیات مدیره پس از ۱۸ سال وقفه انجام شد در تمام اجلاس‌های سالیانه‌ی IBA كانون مركز حضور داشته است.

اجلاس اخیر كه در بوئنوس آیرس برگزار شد هیات سه نفره ایرانی به آنجا رفتند بیش از سه هزار نفر در این اجلاس شركت كرده بودند و مسائل مختلف حقوقی ، تجاری ، ثبتی در كمیسیون‌های مختلف مطرح شده بود و هر كس می‌توانست در آن كمیسیون‌ها شركت كند. در كمیسیون مشاوران عالی كه بنده و دو تن از دوستان شركت داشتیم كانون وكلای مركز به عنوان مشاور IBA پذیرفته شد.

رییس هیات مدیره كانون وكلای مركز با اشاره به این‌كه هر دو سال یك بار رییس IBA تغییر می‌كند، گفت: دوره‌ی قبل فرناندو پنبو از وكلای اهل اسپانیا رییس IBA بود و امسال رییس جدیدی برای آن انتخاب شده است كه اهل ونزوئلا است و احتمالا اجلاس بعدی در دبی برگزار خواهد شد. از نكات جالب اجلاس آرژانتین این بود كه كانون وكلای افغانستان به عضویت اتحادیه پذیرفته شد.

جندقی در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران در مورد زمان انتشار آگهی آزمون وكالت ۸۷ كانون مركز گفت: كانون مركز حسب تصمیم كمیسیون ماده‌ی یك قانون كیفیت اخذ پروانه‌ی وكالت ۱۰۹۹ نفر كارآموز خواهد پذیرفت. آگهی آزمون به احتمال زیاد هفته‌ی آینده منتشر می‌شود. ثبت نام هم اینترنتی خواهد بود. كانون وكلای مركز شامل تهران، كرج ، سمنان ، یزد ،كرمان ، سیستان و بلوچستان و هرمزگان خواهد بود كه بر حسب نمره‌ی اكتسابی می‌توانند محل‌شان را انتخاب كنند.

وی در پاسخ به این سوال كه كانون مركز پیش از این زمان برگزاری آزمون‌اش را اول آذرماه اعلام كرده بود، گفت: اتحادیه زمان آزمون‌اش را ۸ آذرماه تعیین كرده است ما هنوز تاریخی برای آزمون تعیین نكرد‌ه‌ایم.

جندقی در پاسخ به سوال دیگری درباره‌ی شرایط شركت كنندگان در آزمون، گفت: كانون وكلای مركز كسانی كه خدمت سربازی را انجام داده‌اند اما دو سه ماه مانده تا خدمت آنها تمام شود را ثبت نام می‌كند ولی ظاهرا آگهی ثبت نام اتحادیه غیر از آن است.

وی درباره‌ی اینكه آیا داوطلبان می‌توانند همزمان هم در آزمون اتحادیه و هم در آزمون كانون مركز شركت كنند، گفت: اگر آزمون‌ها هم زمان نباشد البته می‌توانند شركت كنند.

جندقی درباره‌ی هزینه‌ی ثبت نام گفت: هزینه‌ی ثبت نام اتحادیه ۳۰ هزار تومان است اما ما هنوز هزینه‌ی آن را تعیین نكرده‌ایم.

رییس كانون وكلای مركز درباره‌ی شرایط ارائه‌ی خدمات حقوقی رایگان به مردم و تعداد مراجعه كنندگان به اداره معاضدت كانون گفت: ارائه‌ی مشاوره هیچ شرطی ندارد هر كسی اعم از مالدار و بی‌مال می‌تواند از مشورت لازم برخوردار باشد و افراد

می‌توانند به اداره‌ی معاضدت كانون وكلا مراجعه كنند كه این اداره در همه‌ی مجتمع‌ها مستقر است ولی برای انتخاب وكیل معاضدتی باید شرایط خاصی وجود داشته باشد كه اداره‌ی معاضدت آن مورد خاص را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی گفت: انتخاب وكیل معاضدتی مشروط به این است كه فرد وضع مالی خوبی نداشته باشد. در كانون وكلای مركز روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر از طریق شش نفر وكیل دادگستری مورد مشورت قرار می‌گیرند.


هیچ اختلافی با اتحادیه نداریم

جندقی درباره‌ی دلایل اصلی اختلاف بین كانون وكلای مركز و اتحادیه عنوان كرد: روز یكشنبه كه گزارش من به مجمع عمومی وكلا داده می‌شود موضوع را كاملا باز خواهم كرد. ما هیچ اختلافی با اتحادیه نداریم. كانون مركز خود از بنیانگذاران اتحادیه است و فكر تشكیل اتحادیه از كانون مركز است. همه‌ی كانون‌ها برادر و دوست هستند.

وی در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران كه پرسید همین مسائل جزیی ممكن است باعث خدشه به استقلال كانون وكلا شود، عنوان كرد: اصلا. اتحادیه نهادی است كه در اداره‌ی ثبت شركت‌ها به ثبت رسیده است. كانون‌های وكلای دادگستری نهادهای قانونی هستند و اختیاراتی كه به موجب قانون داده می‌شود جز به موجب قانون نمی‌تواند سلب شود اختلاف در روش‌هاست.


اختلاف ما با اتحادیه مثل اختلاف دو برادر است

وی درباره‌ی اینكه پیش بینی می‌كنید چه زمانی این حالت تعلیق به پایان برسد؟ گفت: مطمئن باشید تمام می‌شود. روش‌ها را هماهنگ می‌كنیم. اختلاف ما مثل اختلاف دو برادر است.

جندقی درباره‌ی محتوای سوالات آزمون وكالت امسال گفت: هیچ سوالی خارج از قانون نمی‌آید غیر از درس اصول استنباط كه مربوط به اصول و منطق می‌شود. بقیه‌ی سوالات از قانون می‌آید.

رییس كانون وكلای مركز در پاسخ به این سوال كه آیا قوه قضاییه در تدوین لوایح از كانون وكلا درخواست همفكری می‌كند، گفت: در یك مورد اخیر نظر خواستند اما در مورد لایحه‌ی حمایت از خانواده از ما نظری خواسته نشد و كمیسیون قضایی مجلس در این زمینه از ما نظرخواهی كرد.

وی در پاسخ به این سوال كه چه تعداد وكیل در سراسر كشور وجود دارد، گفت: ۲۵ هزار نفر وكیل و كارآموز در سراسر كشور وجود دارد و بالای ۱۰ هزار نفر عضو در كانون وكلای مركز وكیل هستند.

جندقی در پاسخ به این‌كه ارزیابی شما از صحبت‌های اخیر رییس قوه قضاییه درباره‌ی بهداشت قضایی چیست؟ عنوان كرد: مطلب جالبی بود. بحث این بود كه باید در انتخاب قضات و وكلا به نحوی عمل كنند كه از اتفاقات سوء بعدی جلوگیری شود.

وی در ادامه تاكید كرد: بسیار مهم است كه نهاد داوری در هر قراردادی وجود داشته باشد و این یكی از اساسی ترین مواردی است كه از تراكم كار در دادگستری جلوگیری می‌كند. یا در اصلاح مجرمینی كه به زندان می‌روند اگر مجرم در زندان تادیب شود و پس از خروج از زندان برایش كار فراهم باشد مجددا مرتكب جرم نمی‌شود مخصوصا اطفالی كه برای اولین بار مرتكب جرم می‌شوند اگر برخورد با آنها خوب باشد بر روی آنها تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

رییس كانون وكلای مركز درباره‌ی تعیین تكلیف ماده‌ی ۱۸۷ گفت: این موضوع بر عهده‌ی قوه قضاییه است من اطلاعی ندارم ما به وكلا توصیه می‌كنیم رفتارتان خوب باشد و انصاف و عدالت را رعایت كنید.


در ۶ ماهه ابتدای سال ۵۰۰ فقره شكایت به دادسرای انتظامی كانون وارد شده

جندقی درباره‌ی آمار واحد شكایات كانون وكلا اظهار كرد: در كانون مركز یك دادستان ، یك معاون و ۵۰ دادیار وجود دارد كه از وكلای خوشنام هستند. آمار شش ماهه‌ی اول سال جاری نشان می‌دهد ۵۰۰ فقره شكایت به دادسرای انتظامی وارد شده است كه ۱۳۵ فقره منع تعقیب صادر شده و از آن میان به ۲۰ مورد اعتراض وارد شده است. ۲۵ فقره كیفرخواست صادر شده، ۱۴ مورد عدم صلاحیت و سه مورد موقوفی تعقیب داشتیم. ۵۵ مورد اعلام تخلف از شعب دادگاه عمومی اعلام شده و ۱۶ مورد هم شكایت از طرف كمیسیون‌های كانون وجود داشته است.

وی در پاسخ به این سوال كه به نظر می‌رسد با توجه به تعداد پرونده‌های وارد شده به دستگاه قضایی و پرونده‌هایی كه در دیوان عدالت رسیدگی می‌شود تعداد وكلا كم باشد عنوان كرد: زمانی كه من فارغ التحصیل شدم ۱۴ فارغ التحصیل وجود داشت كه دو نفر از آنها به سمت شغل وكالت رفتند تا زمان انقلاب هم فارغ التحصیلان به سه هزار نفر نمی‌رسید اما تعداد فارغ التحصیلان بدون ضابطه و ایجاد شغل زیاد شد البته معتقدم اگر فرهنگ وكالت در جامعه جا بیفتد این تعداد وكیل كم است.


كار فرهنگی برای جا افتادن امر وكالت در جامعه صورت نگرفته است

وی درباره‌ی اینكه آیا فكر نمی‌كنید یكی از دلایل عدم مراجعه مردم به وكلا قیمت بالای حق‌الوكاله باشد، گفت: ما تعرفه داریم و تمبر مالیاتی می‌زنیم و میزان حق الوكاله مشخص است. مهم‌ترین دلیل عدم مراجعه مردم عدم توجه مردم به ارزش مراجعه به وكیل است. كار فرهنگی برای جا افتادن امر وكالت در جامعه صورت نگرفته است. اخیرا به همت روابط عمومی سازمان ارتباط ما با صدا و سیما بهتر شده است .

وی در پاسخ به این سوال كه بعضی اوقات لوایح قضایی مورد اشكال بعضی از وكلاست و آیا این مساله امكان پذیر نیست كه پیش از تدوین لوایح از كانون وكلا كمك خواسته شود، گفت: ما آمادگی كامل داریم كه اگر بخواهند اظهارنظر كنیم كه اكنون كمیسیون قضایی مجلس این كار را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به آمارهای مراجعه به معاضدت كانون، گفت: در پنج ماهه اول سال جاری بیش از ۶ هزار نفر به معاضدت مراجعه كردند كه تعداد ۲۶۰ نفر برای طلاق، ۲۱ نفر مطالبه‌ی مهریه ، ۱۷ نفر مطالبه‌ی دیه ، ۴۳ نفر وجه و ثمن و سایر موارد مانند اصلاح شناسنامه، اثبات نسب و غیره نیز وجود داشته است.

جندقی درباره‌ی تفكیك ظرفیت پذیرش كارآموز وكالت در كانون مركز گفت: تهران و توابع ۵۵۴ نفر ، سمنان ۷۹ نفر، كرمان ۳۴۲ نفر ، هرمزگان ۱۲۶ نفر ، سیستان و بلوچستان ۱۰۳ نفر ، یزد ۹۵ نفر كارآموز می‌پذیرد كه در مجموع ۱۰۹۹ نفر خواهند شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
viagra en poudre pour femme
شنبه 18 خرداد 1398 04:43 ق.ظ

Remarkable! Its truly remarkable article, I have got much clear idea on the topic of from this piece of writing.
http://midirectorioempresarial.es/mas-productos/
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 01:07 ب.ظ
スーパーコピー時計、人気No.1の時計コピー 通販「15%OFF
http://www.hotel-marine.com/tarifs/
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 01:06 ب.ظ
スーパーコピーブランド
http://www.mindywenderfitness.com/fitness/turbo-fire/
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 01:05 ب.ظ
ロレックス スーパーコピー:2018ロレックス時計コピー専門店
http://opticaporlacara.com/2010/08/daltonismo/
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 01:05 ب.ظ
2018ブランドコピー激安人気新作スーパーコピー最高級偽物専門店
https://led-displays.ru/clock
چهارشنبه 28 فروردین 1398 12:09 ب.ظ
ロレックス、カルティエ、オメガ、ブルガリ、プラダ、スーパーブランドコピー 代引き時計、激安信頼、代引き可能商品届
http://www.camping-lacoscolleda.com/en/services
چهارشنبه 28 فروردین 1398 12:08 ب.ظ
スーパーコピー時計
http://montel.nsk.ru/contacts
چهارشنبه 28 فروردین 1398 12:07 ب.ظ
楽天スーパーコピーブランドは正直商売で世界数々超一流のブランドバッグコピー、ブランドコピー財布
http://toneyends.weebly.com/1/category/all/1.html
سه شنبه 2 خرداد 1396 10:28 ب.ظ
I'll right away clutch your rss as I can not to find your email subscription link or newsletter service.
Do you've any? Please permit me know so that I may just subscribe.
Thanks.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر